lt
en
lt
en

Bendrovės direktorius privalės atsakyti už dokumentų klastojimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą

Kauno apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje dėl neteisėto 56 automobilių įgijimo ir pardavimo, apgaulingo buhalterinės apskaitos organizavimo kaltinimai pareikšti 61-erių metų Kauno rajono gyventojui, turinčiam Izraelio pilietybę.

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus tyrėjai. Tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Ovidijus Vasiliauskas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vyriškis, eidamas vienos uždarosios akcinės bendrovės direktoriaus pareigas, vykdė automobilių perpardavimo ir tarpininkavimo veiklą. 2017 m. liepos – 2018 m. gruodžio laikotarpiu bendrovės direktorius pagamino 56 netikras automobilių įgijimo bei jų pardavimo už 352 tūkst. 800 eurų sutartis ir jas realizavo, perduodamas nieko apie nusikalstamą veiklą nežinančiai bendrovės buhalterei.

Bendrovės direktoriui pateikti kaltinimai ir dėl apgaulingo bendrovės buhalterinės apskaitos tvarkymo bei organizavimo. Atliekant bendrovės mokestinį patikrinimą, Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnai paprašė pateikti automobilių įsigijimo sutartis ir pinigų priėmimo kvitus. Įtariama, kad direktorius pagamino visus reikiamus dokumentus, įrašydamas kitų asmenų vardus ir šiuos netikrus dokumentus ne kartą pateikė pareigūnams.

Bendrovės direktoriui pareikšti kaltinimai dėl dokumentų klastojimo ir disponavimo suklastotais dokumentais (pagal BK 300 str. 1 d.) ir dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo (pagal BK 222 str. 1 d.), iš viso galimai padarytos 6 nusikalstamos veikos.

Kaltinamasis 2017 metais jau buvo nuteistas už apgaulingą finansinės apskaitos tvarkymą ir organizavimą. Iš tuomet jam paskirtos 3 tūkst. 766 eurų baudos kol kas yra išieškota tik nedidelė jos dalis. Pastarųjų metų laikotarpyje vyras du kartus baustas administracine tvarka už netinkamą dokumentų tvarkymą ir kliudymą pareigūnams vykdyti savo funkcijas. Jam paskirta bendra 690 eurų piniginė bauda vis dar nėra sumokėta.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

AKTUALU PRANEŠĖJAMS
PRANEŠĖJŲ APSAUGA

Renginių kalendorius

2024 m. balandžio
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5