lt
en
lt
en

Prieš teismą stos „Agurkinių“ nusikalstamo susivienijimo lyderiai

Lietuvos kriminalinės policijos biuras baigė didelės apimties – 100 tomų, daugiaepizodinį ikiteisminį tyrimą dėl „Agurkinių“ ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veiklos. Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir vadovavo Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.
Ikiteisminis tyrimas dėl „Agurkinių“ nusikalstamo susivienijimo veiklos (neteisėto disponavimo labai dideliu psichotropinės medžiagos kiekiu, neteisėto praturtėjimo, neteisėto disponavimo labai dideliu pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtako kiekiu, jo kontrabandos, t. y. dėl nusikalstamų veikų, numatytų LR baudžiamojo kodekso 249 str. 2 ir 3 d., 260 str. 3 d.,189 str. 1 d., 266 str. 3 d., 199 str. 2 d.) buvo pradėtas 2011 metais gegužės mėnesį. Jame glaudžiai bendradarbiauta su užsienio valstybių, t. y. Rusijos Federacijos, Ukrainos, Baltarusijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Olandijos, teisėsaugos pareigūnais. Didelę pagalbą teikė Europolo ir Eurojusto pareigūnai.
Nors ikiteisminis tyrimas pradėtas žymiai ankščiau, pagrindiniai įtariamieji sulaikyti 2013 metų sausio mėnesį. Surinkus pakankamai faktinių duomenų, asmenims buvo pareikšti įtarimai apie padarytus sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, atliktos kratos. Sulaikymams ir kitiems veiksmams atlikti buvo pasitelkti Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras" kovotojai. 
Tyrimo metu daugėjo nusikalstamos veikos epizodų, nustatyta daugiau asmenų, jiems pateikti pranešimai apie įtarimus, įvairiose vietose atliktos kratos. Ikiteisminiame tyrime pranešimai apie įtarimus pareikšti 56 asmenims, sulaikyti pagrindiniai ir svarbiausi Kauno „Agurkinių“ nusikalstamo susivienijimo organizatoriai ir nariai. Atliktų kratų metu aptiktas ir paimtas didelis kiekis kovinių šaunamųjų ginklų, tarp jų ir automatinių. Viename iš Kauno miesto nuosavų namų aptiktas didelis kiekis, didelės galios karinės paskirties sprogmenų. Tyrimo metu taip pat išimti labai dideli kiekiai narkotinių bei psichotropinių medžiagų.
Šio susivienijimo organizatoriui bei dalyviams pareikšti įtarimai ir dėl 2011 m. kovo 4 d. Kauno mieste įvykdyto V. Sadausko nužudymo panaudojant šaunamąjį ginklą.
 „Agurkinių“ nusikalstamo susivienijimo veiklos tyrimas Lietuvos kriminalinės policijos biure buvo pradėtas po tokių, praeityje sunkius ir labai sunkius nusikaltimus dariusių organizuotų nusikalstamų grupių ar nusikalstamų susivienijimų, kaip Telšiuose susikūrusios Vinco Šilio, Plungėje „Garbinių“, Panevėžyje „Tulpinių“, Klaipėdoje Sigito Gaidjurgio, Vilniuje „Lapinų“, „Dančenkovo“, „Taraškevičiaus“, Kauno mieste „Ramaškės“, „Daktarų“ bei kt. sėkmingo nusikalstamos veiklos demaskavimo.
Vienas svarbiausių Lietuvos kriminalinės policijos biuro uždavinių yra labai sunkių ir sunkių nusikaltimų, taip pat nusikalstamų veikų, sukeliančių platų atgarsį ar darančių didelę žalą valstybei bei asmenims, taip pat organizuotų nusikalstamų grupuočių, susivienijimų ir jų dalyvių daromų ir padarytų nusikalstamų veikų užkardymas, atskleidimas ir tyrimas.
Generalinės prokuratūros ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro informacija


 
Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyrius, tel.: (8 5) 250 0901, 8 618 13739 
 
Cituodami pranešimus nurodykite informacijos šaltinį
 

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

AKTUALU PRANEŠĖJAMS
PRANEŠĖJŲ APSAUGA

Renginių kalendorius

2024 m. balandžio
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5