lt
en
lt
en

Kaune veikusiai telefoninių sukčių ir kvaišalų platintojų grupuotei pareikšti kaltinimai

Marijampolės apylinkės prokuratūra baigė ir teismui perdavė telefoninių sukčių grupuotės baudžiamąją bylą dėl plėšimo, sukčiavimo, neteisėto disponavimo dideliu kiekiu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Iš viso kaltinimai pareikšti vienuolikai asmenų dėl 31 nusikalstamos veikos padarymo.

Didelės apimties ikiteisminį tyrimą operatyviai atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Dainavos policijos komisariato tyrėjai. Tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorė Agnė Žaliauskienė.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, dėl 2023 metų vasario–kovo mėnesiais įvykdytų sukčiavimų įkliuvo du Kauno miesto gyventojai – vienas iš jų teisėsaugai gerai žinomas asmuo už nesunkius ir apysunkius nusikaltimus anksčiau buvo teistas tris kartus. Per penkias savaites policijos pareigūnais apsimetę asmenys iš septynių garbaus amžiaus senolių apgaule išviliojo daugiau nei 25 tūkst. eurų. Abiems asmenims taip pat pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti.

Po šių asmenų sulaikymo, tikrinant informaciją dėl narkotinių medžiagų įsigijimo, buvo atlikta krata pas 22 metų kaunietį, kurio namuose rasta daugiau nei 600 g kanapių, 17 g kanapių dervos, beveik 6 g kokaino. Kartą jau teistam jaunuoliui pareikšti kaltinimai dėl sunkaus nusikaltimo – disponavimo dideliu kiekiu narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti. Už šią nusikalstamą veiką griežčiausia įstatyme numatyta bausmė – laisvės atėmimas iki 10 metų.

2023 metų rugsėjį teisėsaugos pareigūnams įkliuvo dar vienas 51-erių Kauno miesto gyventojas, kuris atvykęs į senolės namus melagingai prisistatė policijos pareigūnu ir su 40-mečiu bendrininku, anksčiau net devyniolika kartų teistu kauniečiu, jėga iš moters atėmė 300 eurų. Už šį nusikaltimą vyrams pareikšti kaltinimai dėl apysunkio nusikaltimo – plėšimo.

Po šio brutalaus nusikaltimo teisėsaugos pareigūnai gavo leidimus taikyti kriminalinės žvalgybos priemones, tad netrukus buvo išaiškinti dar 4, įtariama, sukčiavimo nusikalstamas veikas organizavę ir jose dalyvavę asmenys. Kartu nustatyti ir dar keli asmenys, iš kurių įtariamieji įsigydavo narkotinių medžiagų.

„Kaltinamieji sukčiavimais užsiiminėjo tik Kauno mieste, veikė greitai ir apgalvotai – po kiekvieno nusikaltimo keitė ne tik SIM korteles, bet ir telefonų aparatus. Policijos ir prokuratūros bendradarbiavimo dėka išaiškinus ir sulaikius visus, įtariama, šias nusikalstamas veikas dariusius asmenis, nuo 2023-ųjų lapkričio iki 2024-ųjų gegužės mėnesio Kauno mieste nebuvo fiksuota analogiškų sukčiavimų ne iš laisvės atėmimo vietos“, – sako ikiteisminiam tyrimui vadovavusi prokurorė A. Žaliauskienė.

Nuo nusikaltimų nukentėję 22 asmenys pareiškė civilinius ieškinius, bendrai daugiau nei 42,5 tūkst. eurų sumai.

Baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu, kurį sudaro 230 puslapių, perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

AKTUALU PRANEŠĖJAMS
PRANEŠĖJŲ APSAUGA

Renginių kalendorius

2024 m. birželio
P A T K P Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30