lt
en
lt
en

Bandymas į tardymo izoliatorių nusiųsti narkotines medžiagas baigėsi kaltinamųjų suole

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai drauge su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnais baigė ikiteisminį tyrimą dėl bandymo nusiųsti suimtajam į tardymo izoliatorių narkotines bei dopingo medžiagas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šių metų pradžioje uostamiesčio pareigūnai autobusų stotyje sulaikė dvi merginas su šiauliečiui adresuotu siuntiniu. Patikrinus siuntą, joje aptikta metamfetamino, kanapių bei daugiau nei 100 tablečių su dopingo medžiaga, priskiriama anabolinių ir androgeninių steroidų grupei. Dar 109 analogiškos tabletės aptiktos ir pas vieną sulaikytąją asmens kratos metu.

Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad uždraustos medžiagos turėjo pasiekti neteisėtu disponavimu kvaišalais labai dideliais kiekiais kaltintą ir Šiaulių tardymo izoliatoriuje tuo metu laikytą merginų artimąjį.

Vyras buvo suimtas 2018 metų vasarą už tai, kad, kaip buvo įtariama, Klaipėdoje platino narkotinę medžiagą – kokainą ir slėptuvėje miške laikė daugiau nei 1 000 tablečių su psichotropine medžiaga. Šių metų balandį Klaipėdos apygardos teismas paskelbė vyrui apkaltinamąjį nuosprendį ir už įvykdytus nusikaltimus paskyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę.

Vėlesnėje tyrimo stadijoje vienos iš merginų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, nesurinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių jos kaltumą. Kitai merginai buvo pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir dopingo medžiagomis turint tikslą jas platinti, o „užsakovui“ – dėl sukurstymo padaryti nusikaltimus, turint tikslą nurodytas medžiagas platinti.

Už neteisėtą disponavimą dopingo medžiagomis turint tikslą jas platinti numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Už narkotikų platinimą baudžiama nuo 2 iki 8 metų laisvės atėmimo bausme.

 

Klaipėdos apygardos prokuratūros ir 
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2020 m. liepos
P A T K P Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2