lt
en
lt
en

Dėl galimos aplinkos taršos uostamiestyje – prokuratūroje intensyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai

Itin intensyviai vykstančiame ikiteisminiame tyrime dėl galimų aplinkosaugos pažeidimų ir galimai padarytos didelės žalos gamtai tvarkant nuotekas uostamiestyje įtarimai yra pareikšti vienam juridiniam ir trims fiziniams asmenims. Įtariamųjų ratas gali didėti.

Juridiniam asmeniui ir vienam fiziniam asmeniui įtarimai pareikšti pagal Baudžiamojo kodekso 270 straipsnio 2 dalį – dėl aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų ir pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 3 dalį – dėl dokumentų klastojimo ir disponavimo, kitiem dviem fiziniams asmenims įtarimai pareikšti pagal Baudžiamojo kodekso 270 straipsnio 2 dalį – dėl aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų.

Tam, kad būtų galima užtikrinti galimo civilinio ieškinio dėl padarytos žalos patenkinimą, buvo priimtas sprendimas pusei metų areštuoti įmonės „Grigeo Klaipėdanekilnojamą turtą Dumpių kaime ir Nemuno g. 2, Klaipėdoje. Įmonei uždrausta atlikti veiksmus, kurie sumažintų areštuoto turto vertę, taip pat turtą parduoti, įkeisti, išnuomoti ar kitaip perleisti kitam asmeniui bei keisti jo teisinę padėtį, tačiau nėra uždrausta šio turto naudoti.

Ikiteisminis tyrimas vyksta labai intensyviai. Tyrime yra pasitelkti daug specialiųjų žinių – informacinių technologijų, inžinerinių, aplinkosauginių, technologinių – turintys asmenys iš įvairių valstybės institucijų. Šiuo metu ikiteisminiame tyrime vykdomos apklausos, analizuojami kratų metu surinkti dokumentai, atliekamos ekspertizės, specialiosios užduotys suformuotos ir į ikiteisminį tyrimą naujai įtrauktiems kitų tarnybų specialistams“, teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė.

Siekiant visapusiško bylos ištyrimo, aukštesnieji prokurorai priėmė procesinius sprendimus, kuriais nutarta išplėsti ikiteisminį tyrimą atliekančių ir jam vadovaujančių asmenų grupę. Ikiteisminio tyrimo grupę sudaro dvi Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorės, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai, tyrėjai iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos.

Klaipėdos apylinkės prokuratūra ikiteisminį tyrimą dėl galimų aplinkosaugos pažeidimų ir galimai padarytos didelės žalos gamtai tvarkant nuotekas uostamiestyje atlieka pagal Baudžiamojo kodekso 270 straipsnio 2 dalį – dėl aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų ir pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 3 dalį – dėl dokumentų klastojimo ir disponavimo.


Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė-Pukenė (Klaipėda)
tel.: (8 46) 312 371, mob. 8 698 79 031

 

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2020 m. vasario
P A T K P Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1