lt
en
lt
en

Europos Parlamentas panaikino Rolando Pakso teisinę neliečiamybę

Europos Parlamente šiandien įvyko balsavimas, kuriuo buvo pritarta Teisės reikalų komiteto išvadai ir siūlymui panaikinti šio Parlamento nario Rolando Pakso teisinį imunitetą Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymu.
 
Generalinis prokuroras E. Pašilis į Europos Parlamentą kreipėsi praėjusių metų balandžio 13 d., informuodamas apie 2016 m. vasario 17 d. pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu bei piktnaudžiavimo ir prašydamas atšaukti R. Pakso teisinį imunitetą.
 
Kreipimesi į Europos Parlamentą taip pat buvo nurodyta, kad Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamame ikiteisminiame tyrime surinkti duomenys leidžia įtarti, kad R. Paksas, pasinaudodamas visuomenine padėtimi, pažintimis ir kita tikėtina įtaka valstybės institucijoms, jos valstybės tarnautojams, savo naudai tiesiogiai pažadėjo ir susitarė priimti 15 tūkstančių eurų kyšį pažadėdamas paveikti valstybės institucijas, jų valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai veiktų vykdydami savo įgaliojimus. Tyrimo metu R. Paksas buvo apklaustas specialiuoju liudytoju.
 
Generalinio prokuroro prašymą dėl imuniteto panaikinimo buvo pavesta išnagrinėti EP Teisės reikalų komitetui, į kurio posėdį generalinis prokuroras Evaldas Pašilis bei tyrimui vadovaujantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Gedgaudas Norkūnas buvo nuvykę šių metų gegužės pradžioje.
 
Europos Parlamento narys Lietuvos Respublikos teritorijoje turi tokią pačią asmens neliečiamybę kaip ir Lietuvos Respublikos Seimo narys. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos Seimo statute nurodyta, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Imuniteto atšaukimas taikomas tik šiame ikiteisminiame tyrime proceso veiksmams atlikti.
 
Prašymu atšaukti Europos Parlamento nario Rolando Pakso imunitetą buvo siekiama galimybės surašyti Rolandui Paksui pranešimą apie įtarimą, jį apklausti kaip įtariamąjį, esant įstatymo pagrindui kitaip suvaržyti jo laisvę, taikyti jo atžvilgiu baudžiamąjį procesą, kad nacionalinės teisės aktų nustatyta tvarka būtų galima priimti jo atžvilgiu galutinį procesinį sprendimą.
 
Šiuo metu minimame ikiteisminiame tyrime pranešimai apie įtarimą įteikti 2asmenims. ​

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2022 m. liepos
P A T K P Š S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31