lt
en
lt
en

Kelių šimtų eurų kyšio reikalavusiam asmeniui teismas skyrė 20 parų arešto

Vilniaus regiono apylinkės teismas, pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, šiandien kaltu dėl kyšininkavimo pripažino buvusį VĮ „Registrų centras“ Vilniaus apskrities klientų aptarnavimo grupės specialistą. Teismas jam skyrė galutinę 20 parų arešto bausmę, jos vykdymą atidedant trims mėnesiams. Jam taip pat uždrausta keturis metus dirbti valstybės tarnautojo ar jam prilygintose pareigose.

Ikiteisminį tyrimą operatyviai atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, jam vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo kyšininkavimo (pagal Baudžiamojo kodekso 225 str. 1 d.) buvo pradėtas šių metų liepos 20 d., gavus duomenų apie tai, kad vienas tuometis VĮ „Registrų centras“ Šalčininkų padalinio specialistas iš kliento reikalauja 200 eurų kyšio už savo tiesioginių pareigų vykdymą. Pinigų buvo reikalaujama už nekilnojamojo turto duomenų pakeitimą nekilnojamojo turto registro duomenų bazėje bei išrašo apie šį turtą išdavimo. Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų specialistas buvo sulaikytas liepos 23 d., kai iš kliento paėmė likusią reikalauto kyšio dalį.

Kitą dieną VĮ „Registrų centras“ generalinio direktoriaus įsakymu specialistas buvo atleistas iš darbo.

Prokuroras turi teisę nuspręsti užbaigti baudžiamąją bylą pagreitinto proceso tvarka, jeigu nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės yra aiškios, asmuo pripažįsta savo kaltę, o baudžiamoji byla dėl tos veikos padarymo turi būti nagrinėjama apylinkės teisme.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2020 m. rugsėjo
P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4