lt
en
lt
en

Pakeisti moters parodymai, nepakeitė prokuroro sprendimo kreiptis į teismą

Prokuraturos.lt nuotr.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras baigė ikiteisminį tyrimą dėl sutuoktinio P. K. galimai smurtavusio prieš savo žmoną. Byla su kaltinamuoju aktu perduota Klaipėdos apygardos teismui, o vyras dėl pradėto ikiteisminio tyrimo neteko anksčiau eitų pareigų.

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinusi moteris iš Kretingos rajono į pagalbą kvietėsi policijos pareigūnus, teigdama, kad vyras ją sumušė. Apklausta moteris pareigūnams detaliai papasakojo, kur ir kaip vyras sukėlė jai fizinį skausmą, dėl ko kilo konfliktas. Tačiau praėjus savaitei, papildomos apklausos metu, moteris pirminių savo parodymų išsigynė, teigdama, kad fizinio skausmo ji nepatyrė, kad konfliktas buvo tik žodinis, o policijos pareigūnus ji kvietė tik todėl, kad konfliktas liautųsi. Moteris prašė ikiteisminį tyrimą nutraukti.

Tačiau surinktų duomenų visuma prokurorui leidžia manyti, kad konfliktas 2016 m. lapkritį tarp poros buvo ne vien tik žodinis, tačiau buvo naudojamas ir fizinis smurtas, todėl P. K. buvo pareikšti kaltinimai.

Tokių atvejų, kuomet išsikvietusi policijos pareigūnus moteris teigia patyrusi smurtą, o kitą dieną tikina, kad vyras prieš ją nesmurtavo, pasitaiko labai dažnai. Kodėl taip yra, priežasčių gali būti daug. Galbūt vyrai atsiprašo ir pažada daugiau taip nesielgti, o gal vyrai savo žmonas ar sugyventines prigąsdina, kad jei ši nepakeis parodymų, nukentės dar labiau, o galbūt moterys išsigąsta visuomenės dėmesio, apkalbų. Pasitaiko atvejų, kuomet tokias bylas tenka nutraukti, nes vienintelis svarus įrodymas yra nukentėjusiosios liudijimas“, – papasakojo ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras Bronislovas Razma.

P. K. kaltinimai byloje pareikšti dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Už tai kaltinamajam gresia viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė (Klaipėda)
tel.: (8 46) 312 371, mob. 8 69 879 031

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2020 m. sausio
P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2