lt
en
lt
en

Už piktnaudžiavimą tarnyba nuteisti Skuodo rajono savivaldybės vyriausiasis architektas ir jam talkinusi matininkė

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas priėmė nuosprendį, kuriuo kaltais pripažino Skuodo rajono savivaldybės vyriausiąjį architektą ir jam talkinusią VĮ Registrų centro matininkę.  Valstybės tarnautojas nuteistas pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius, reglamentuojančius atsakomybę už piktnaudžiavimą tarnyba, dokumentų klastojimą ir kyšininkavimą. Jam paskirta 19 800 Eur bauda. Padėjėjos vaidmenį atlikusi matininkė nuteista už piktnaudžiavimą tarnyba bei dokumentų klastojimą – jai paskirta 12 100 Eur bauda.

Teismas nustatė, kad penkiais atvejais kaltinamasis, veikdamas bendrininkų grupe su jam talkinusia matininke, siekdamas turtinės naudos, susitaręs su fiziniais asmenimis, rengė jiems gyvenamųjų ir ūkio, taip pat pagalbinių pastatų statybos bei rekonstrukcijos projektus. Projektus kaltinamasis rengė prisidengęs kitų projektuotojų vardais ir nurodydamas šiuos asmenis kaip jo parengtų projektinių dokumentų autorius. Kaltinamoji – VĮ Registrų centro matininkė – penkiais atvejais atliko padėjėjos vaidmenį: vykdydama susitarimą su kaltinamuoju ir žinodama, jog nėra tikroji projektinių dokumentų autorė ir vadovė, pasirašė vyr. architekto parengtuose projektiniuose dokumentuose.  Suklastoti dokumentai buvo panaudoti, pateikiant juos pačiam kaltinamajam derinti bei priimti sprendimą dėl statybos leidimo išdavimo.

Byloje surinkti duomenys patvirtina, kad kaltinamojo veiksmai buvo akivaizdžiai neteisėti ir jis tai aiškiai suprato, be to, nusikalstamą veiką vykdė ilgą laiką nuo 2017 m. gruodžio 20 d. iki 2018 m. gegužės 25 d., veikė sistemingai, o pagrindinis tokios veiklos tikslas buvo gauti turtinę naudą. Pažymėta, kad nusikalstamas veikas asmuo padarė eidamas svarbias Skuodo rajono savivaldybės administracijos vyr. architekto, nuo kurio sprendimų priklauso statybos leidimų gavimas (išdavimas), pareigas. Aplinkybę, kad kaltinamieji buvo susitarę veikti išvien, atskleidžia jų tarpusavio pokalbiai ir veiksmai, užfiksuoti kriminalinės žvalgybos priemonėmis. Įvertinus kaltinamųjų pokalbius padaryta išvada, kad kaltinamai matininkei buvo žinoma, jog vyr. architektas už projektų rengimą gauna pajamas.

Kaltinamasis pripažintas kaltu ir už  tai, kad paėmė 100 Eur kyšį už teisėtą veikimą, t. y. už konsultacijas dėl tvarto, projektinės dokumentacijos tinkamo parengimo ir greitesnio suderinimo siekiant šiuos objektus įregistruoti Nekilnojamojo turto registre. Priėmęs kyšį valstybės tarnautojas ėmėsi veiksmų paskubinti aktualaus projekto rengimo darbus.

Kaltinamųjų atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažintas veikimas bendrininkų grupe, o tai, kad abu kaltinamieji pripažino savo kaltę ir gailėjosi, pripažinta jų atsakomybę lengvinančia aplinkybe.

Šį nuosprendį galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

Klaipėdos apygardos teismo ir
Klaipėdos apygardos prokuratūros informacija

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2020 m. rugsėjo
P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4