lt
en
lt
en

Generalinis prokuroras E. Pašilis pavedė ištirti viešai skelbtus teiginius bei prokuroro pateiktą atsakymą

Šiandien generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, atsižvelgdamas į turimą medžiagą bei gegužės 6 d. vykusios prokuratūros Kolegijos siūlymą, kreipėsi į Prokurorų etikos komisiją prašydamas ištirti ir įvertinti prokuroro J. Rėksnio vardu paskelbtus teiginius dėl neva vykstančio politikų kišimosi į ikiteisminius tyrimus, piktnaudžiavimo korupciniuose tyrimuose ir kitus.

Etikos komisijai taip pat perduotas ir prokuroro J. Rėksnio pateiktas prokuratūros vadovybei atsakymas į prašymą pateikti galimai jam žinomą faktinę informaciją ir kitas konkrečias aplinkybes, kuriomis jis grindė savo teiginius apie prokuratūros veiklą bendraudamas su publikacijos autoriumi.

Susipažinęs su prokuroro J. Rėksnio atsakymu ir atsižvelgdamas į prokuratūros Kolegijos nuomonę, kad esant pagrindui prokuroro šiame rašte esantys duomenys turėtų būti įvertinti ir ikiteisminio tyrimo pradėjimo aspektu, šiandien generalinis prokuroras E. Pašilis pavedė Baudžiamojo persekiojimo departamentui įvertinti, ar prokuroro J. Rėksnio pateikto atsakymo dalyje apie galimai daryta įtaką ikiteisminiam tyrimui dėl CŽV kalėjimų Lietuvoje yra nusikalstamos veikos požymių bei priimti atitinkamą proceso sprendimą.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2020 m. spalio
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1