lt
en
lt
en

Paskelbtos oficialios atrankos į prokuratūros Vidaus tyrimo skyriaus vyriausiojo prokuroro pareigas išvados

Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijos pirmininkui Ž. Radišauskui pasirašius Komisijos išvadą dėl atrankos į Generalinės prokuratūros Vidaus tyrimų skyriaus vyriausiojo prokuroro pareigas, oficialiai paskelbta, kad tinkamiausiu kandidatu į nurodytas pareigas Komisija pripažino D. Valį. Kartu su išvada viešai paskelbta ir kandidatų vertinimo balais suvestinė lentelė. 

Komisijos posėdžio, kuris įvyko 2016 m. lapkričio 30 d., metu buvo išklausyti trijų pretendentų (dar vienas savo kandidatūrą atsiėmė iki posėdžio) prisistatymai bei atsakymai į Komisijos narių pateiktus klausimus, Komisija taip pat susipažino su pretendentų deklaracijomis, D. Valio ir K. Vagnerio pateikta papildoma medžiaga. Iki posėdžio Komisijos nariams buvo pateikti kiekvieno pretendento tiesioginio vadovo vertinimas, informacija iš STT, prašymas dalyvauti atrankoje bei kiti dokumentai.

Atsižvelgdami į pretendentų prisistatymus, išanalizavę gautus dokumentus ir kitus duomenis, Komisijos nariai, vadovaudamiesi Prokurorų ir vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijos nuostatų 5 priede nurodytais vertinimo kriterijais, pretendentus įvertino balais. Daugiausiai balų Komisija skyrė D. Valiui (vidurkis – 83,05). Pretendentai K. Vagneris ir V. Paulauskas buvo įvertinti 64,05 ir 58,8 balo atitinkamai.

Atkreiptinas dėmesys, kad netrukus po Komisijos posėdžio žiniasklaidoje buvo paskelbtas niekuo nepagrįstas teiginys, neva D. Valys po vertinimo balais užėmė tik antrą vietą, tačiau buvo įvertintas kaip tinkamiausias kandidatas. Komisijos pirmininko teigimu, tai visiškai neatitinka tikrovės, nes visi posėdyje dalyvavę Komisijos nariai šiam pretendentui skyrė ženkliai didesnius balus nei kitiems.

Gavęs Komisijos išvadą, Generalinis prokuroras per vieną mėnesį turi priimti sprendimą, ar skiria tinkamiausiu kandidatu pripažintą asmenį (o jei tokiais yra pripažinti keli asmenys - renkasi iš jam pateikto abėcėlinio kandidatų sąrašo) į nurodytas pareigas arba skelbia papildomą atranką.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2020 m. spalio
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1