lt
en
lt
en

Teismas pripažino prokurorą padarius tarnybinį pažeidimą, bet sušvelnino skirtą nuobaudą

Šiandien Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą pagal pareiškėjo J. R. skundą atsakovei Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai, kuriuo pareiškėjas prašė panaikinti įsakymą dėl jam paskirtos tarnybinės nuobaudos ir tuo pripažinti nepadarius tarnybinio nusižengimo, priėmė sprendimą pareiškėjo skundą tenkinti iš dalies.

Išnagrinėjęs bylą teismas konstatavo, kad pareiškėjas tarnybinį nusižengimą, už kurį jam buvo skirta tarnybinė nuobauda, padarė, jo atsakomybę šalinančių aplinkybių nėrakas lemia tarnybinės nuobaudos paskyrimą.

Teismas taip pat sutiko su Generalinės prokuratūros pozicija, kad dėl padaryto tarnybinio nusižengimo kilo neigiamos pasekmės bei tai, kad tarnybinį nusižengimą pareiškėjas padarė užimdamas vadovaujančias pareigas, todėl tokiu atveju taikytina griežtesnė atsakomybė nei pastaba, tačiau paskirtoji – perkėlimas į žemesnes pareigas, teismo vertinimu, yra neproporcinga padarytam pažeidimui.

Atsižvelgdamas į šiuos argumentus teismas pakeitė Lietuvos Respublikos Generalinio prokuroro 2020 m. kovo 5 d. įsakymo dalį dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo pareiškėjui iš perkėlimo į žemesnes pareigas į papeikimą bei nurodė šią teismo sprendimo dalį vykdyti skubiai

Sprendimas per trisdešimt kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2020 m. spalio
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1