lt
en
lt
en

Prokuroro Justo Lauciaus veiksmai buvo teisėti, teismas nesutiko su ieškovo vertinimu

Asociatyvi prokuratūros nuotrauka

Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija šiandien paskelbė nutartį, kuria atmetė ieškovo Alberto Kučinsko ieškinį dalyje dėl prokuroro Justo Lauciaus šiam ieškovui neva padarytos žalos. 

Teismas pripažino, kad eidamas Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro pareigas ir vadovaudamas ikiteisminiams tyrimams dėl advokato Alberto Kučinsko įvykdytų nusikalstamų veikų, perduodamas baudžiamąsias bylas su kaltinamaisiais aktais į teismą Justas Laucius elgėsi teisėtai ir savo veiksmais nepažeidė jokių ieškovo teisėtų interesų.

Ieškovas A. Kučinskas jo atžvilgiu vykdytų ikiteisminių tyrimų ir teisminio nagrinėjimo metu aktyviai naudojosi skundų padavimo teise. Ikiteisminių tyrimų metu prokuroro Justo Lauciaus atliktus veiksmus, proceso sprendimus ir jo elgesį nuo 2008 m. birželio iki 2017 m. pabaigos yra skundęs šimtais skundų tiek aukštesniajam prokurorui, tiek teismui, tiek Prokurorų etikos komisijai, tiek kitoms institucijoms.

Galiojančiais aukštesniųjų prokurorų nutarimais, įsiteisėjusiais teismo sprendimais bei Prokurorų etikos komisijos sprendimais yra konstatuota, jog visi Alberto Kučinsko skundai dėl prokuroro Justo Lauciaus ikiteisminio tyrimo metu atliktų veiksmų bei jo elgesio yra nepagrįsti ir atmesti.

Pažymėtina, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2017 m. lapkričio 13 d. nutartyje yra nurodęs, jog „nėra pagrindo konstatuoti, kad J. Laucius, kaip ikiteisminį tyrimą byloje kontroliavęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras, koordinuodamas ikiteisminį tyrimą ir pats atlikdamas procesinius veiksmus, būtų buvęs nesąžiningas ar šališkas nuteistųjų atžvilgiu. Ikiteisminio tyrimo duomenys patvirtina, kad savo pareigas prokuroras J. Laucius atliko pagal savo kompetencijų, nepažeisdamas konstitucinių prokuroro tarnybos principų, įtvirtintų Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatyme, proceso veiksmus atliko vadovaudamasis Baudžiamojo proceso kodekso nuostatomis“.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

AKTUALU PRANEŠĖJAMS
PRANEŠĖJŲ APSAUGA

Renginių kalendorius

2024 m. birželio
P A T K P Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30