lt
en
lt
en

Europos Parlamento narys prof. Aloyzas Sakalas

Informacija atnaujinta: 2015-12-09 16:36

Europos Parlamento narys prof. Aloyzas Sakalas domėjosi prokuratūros naujo pastato statybos darbais

Šiandien Europos Parlamento Teisės reikalų komiteto narys prof. Aloyzas Sakalas ir jo akredituota padėjėja Onutė Kuprienė aplankė Vilniuje Rinktinės gatvėje statomą prokuratūrų administracinį pastatą. Svečius pasitiko ir apie statomą pastatą pasakojo Generalinės prokuratūros kanclerė Gertruda Tumelienė, generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis ir statybos darbus atliekančios bendrovės „Vėtrūna“ vadovai.


Statybų aikštelėje lankosi Europos Parlamento Teisės reikalų komiteto narys prof. Aloyzas Sakalas ir jo padėjėja Onutė Kuprienė

 

„Labiausiai vertinu tris profesijas – teisėsaugininkų, statybininkų ir savivaldybės tarnautojų. Ir pasakysiu kodėl. Manau, kad tiesa, teisingumo nustatymas būtų neįmanomas be sąžiningai savo darbą atliekančios teisėsaugos. Statybininkai man patinka, todėl kad jie visuomet stato ir niekada negriauna, o savivaldybė rūpinasi žmonių kasdieninio gyvenimo gerove. Tikiu, kad šio pastato šeimininkai perims pozityvų statybininkų ir savivaldos atstovų požiūrį ir dirbdami šiame pastate jomis vadovausis“, – sakė prof. Aloyzas Sakalas. Europos Parlamento narys žavėjosi unikalia pastato architektūra – kubu su įstrižų langų konstrukcijomis. Architektūrinė statomo prokuratūrų pastato idėja konceptualiai įprasmina tvarką, pastovumą, tvirtumą, griežtumą.


Susirinkusiųjų diskusijos

Anot pastato architekto Kęstučio Lupeikio, ši forma geriausiai atspindi objekto specifiką, sukuria išskirtinai įtaigų, koncentruotą teisėtvarkos institucijos įvaizdį. Pastato išorės apdailai bus panaudotos juodo, poliruoto granito plokštės, kurios atspindės prokuratūros kaip solidžios ir rimtos institucijos įvaizdį. Griežtos geometrijos, asketiško juodo kubo formos tūrio kompoziciją papildo 53 laipsnių kampu pasvirusių langų ritmika, kuri į monumentalų, statišką pastato charakterį įneša dinamiškumo.

Primintina, kad Generalinė prokuratūra ir UAB „Vėtrūna“ sutartį dėl prokuratūros naujo pastato statybų Rinktinės gatvėje pasirašė 2006 m. spalio 30 d. Statybos darbai prasidėjo 2006 m. lapkričio 6 d. Statybos darbų kaina – 87 mln. litų (apie 4600 litų už 1 kv. metrą). Pastato statyba turėtų būti baigta šių metų lapkritį.

 


Parengė Viešųjų ryšių skyriaus vedėja

Informacija parengta 2008-02-07

VEIKLOS SRITYS

Renginių kalendorius

2020 m. spalio
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1