lt
en
lt
en

Interviu su Dalia Burokiene

Informacija atnaujinta: 2015-12-09 16:27

VILNIUJE KYLA NAUJAS PROKURATŪROS PASTATAS

Jau metai kaip Rinktinės gatvėje, priešais „Žalgirio“ stadioną statomas administracinis prokuratūros pastatas. Gaudžia galinga statybos technika, statybos aikštelėje zuja ekskavatoriai, galingos mašinos, ant statybos pastolių ir aikštelėje dirba statybininkai, vilkintys UAB „Vėtrūnos“ mėlyna darbo apranga. Šalia statybos aikštelės kilnojamose patalpose įsikūręs UAB „Vėtrūnos“ padalinys, kuriame kasdien projekto vadovas, statybos inžinieriai, meistrai ir brigadininkai aptaria svarbius statybos klausimus. Čia kasdien galima sutikti moterį, kuri prižiūri statomą objektą. Tai UAB „Jadas“ priežiūros inžinierė Dalia BUROKIENĖ. Susitikę su ja, mes paprašėme atsakyti į klausimus apie statybos darbų apimtis, jos tempus, sunkumus ir problemas, taip pat ir pasidžiaugti atliktais darbais.
Gerbiama Dalia, kaip įvertintumėte tuos kalendorinius metus pagal atliktus statybos darbus: kas jau padaryta ir kas – ne?
Su pirmomis gruodžio mėnesio dienomis iškilo paskutinis 12-asis prokuratūros pastato aukštas. Statybininkai atliko daugiau kaip 80 proc. lauko tinklų, kitų inžinerinių statybos kasimo bei betonavimo darbų. Šiuo metu skubama kuo greičiau uždengti pastato stogą, iki sausio mėnesio pabaigos pastatyti bei įrengti šiluminį mazgą ir pradėti šildyti.
Prieš savaitę statybininkai baigė visus monolitinius darbus. Nesuklysiu pasakiusi, kad tai buvo pats atsakingiausias darbo momentas, kai ligi vėlyvos nakties spaudžiant šaltukui reikėjo išlieti atvežtą betoną.
Dauguma projektavimo ir technologijos klausimų buvo sprendžiami Generalinėje prokuratūroje, statybvietėje. Nagrinėjant juos dalyvavo prokuratūros vadovai, architektai, projektuotojai ir rangovas.

Koks konkrečiai yra techninis inžinieriaus tikslas statybvietėje?
Mano tikslas šioje statybvietėje – vykdyti sutartinius įsipareigojimus tarp Generalinės prokuratūros ir UAB „Jadas“, t. y. – kontroliuoti statybininkų atliktus darbus, derinti vietoje priimamus nestandartinius sprendimus vietoje, reikalauti iš statybos inžinierių kokybinio darbo, nenukrypti nuo projekto. Ir jei aš matau, kad yra daroma ne taip, kaip numatyta projekte, stabdau darbą, išsikviečiu užsakovą, rangovą, architektą, projekto vadovą ir bendrai sprendžiame iškilusius klausimus.

Turbūt teko susidurti ir su sunkumais?
Statybos pradžioje iškilo daug sunkumų. Kada pradėjome kasti žemiau projektinio aukščio, susidūrėme su spūdiniu vandeniu, kuris pastoviai užpildavo iškastą duobę. Reikėjo spręsti, kaip apsaugoti pamatus nuo vandens, sustabdyti šio vandens įsiveržimą į paviršių. Projektuotojai pasiūlė padaryti specialius šulinius, kurie spūdinį vandenį pumpuotų į miesto lietaus kanalizacijos tinklus. Mums taip pat reikėjo atlikti daug skaičiavimų – nustatyti spaudimą betoninei plokštei, atlikti plokščių ekspertizę, kad įsitikintumėme, ar teisingai darome. Į tai labai atsakingai žiūrėjome, kad ateityje išvengtume didelių nemalonumų – tokių, kaip atsitiko Vilniuje, Šiaulių gatvėje sugriuvus namui. Šie darbai užėmė laiko, padidino statybos kaštus bei sulėtino statybų tempą. Teko koreguoti ir statybos darbų grafiką, todėl ir baigiamasis statybos akordas nukeltas į kitų metų spalio 31 dieną, kai užsakovams bus įteiktas simbolinis pastato raktas.

Pastatas – kubo formos, pasvirę langai. Įdomus architektūrinis sprendimas. Lietuvoje tokio pastato nesurasi. Kaip Jūs galvojate, ar pavyks įgyvendinti architekto sumanymą?
Statydami naują pastatą daug dėmesio skiriame darbo kokybei. Pažymėtina, kad pasvirusių langų technologijos niekas Lietuvoje anksčiau netaikė. Pastato langai nestandartiniai, netipiniai. Montuojant tokius langus reikalingas itin kruopštus pasiruošimas, dėmesys, kad galima būtų tiksliai nustatyti pasvirusių langų konstrukcijų ašis. Nuo šio darbo kokybės priklausys granito plokščių teisingas sumontavimas. Neseniai jau teko keturis kartus perdaryti langų konstrukcijas. Su tuo pasvirimu yra susijęs ir fasado karkaso įrengimas.
Ateityje teks susidurti su dar viena nenumatyta problema – kaip užsandarinti pastatą, kad vanduo nepatektų į vidų. Juk projekte nėra palangių, stogelių, latakų, kurie padėtų sulaikyti lietaus patekimą į vidų. Tokių darbų Lietuvoje niekas nedarė, todėl mes einame dar nepramintais takais. Dėl to tenka su architektu, projekto vadovu koreguoti pastato projektą. Visai neseniai Generalinėje prokuratūroje mes aptarėme iškilusią problemą – dėl patalpų aukščio, nes pagal projektą buvo numatytas žemesnis aukštis. Pavyko ir šį klausimą išspręsti.

Jei jau pastatas nestandartinis, kaip su jo statybai reikalingais įrenginiais? Ar viską turite? Gaunate laiku?
Manau, visi gaminiai Lietuvą pasieks laiku. Granitinės plokštės jau keliauja laivu iš Kinijos, šalčio mašinas (kondicionavimui) gamina Prancūzijos kompanija „CIAT“, iš Vokietijos esame užsakę vėdinimo agregatus. Panevėžio stiklo fabrikas mums gamina langus „Triplex“. Viskas, ką minėjau, jau pakeliui į statybvietę.

Kas pas jus dirba? Kaip vertintumėte jų darbą?
Statybininkų amžiaus vidurkis nesiekia trisdešimties. Jiems vadovauja penki jauni inžinieriai, du statybos vadovai, po penkis meistrus ir brigadininkus. Šiuo metu statyboje dirba apie 100 žmonių, daug jaunų inžinierių. Daugelis jų yra atestuoti, turi darbo patirties. Čia dirba vilniečiai bei statybininkai iš kitų Lietuvos miestų ir rajonų.
Manau, kad visiems jiems statybvietėje sukurtos neblogos darbo ir poilsio sąlygos. Visus atliktus statybos darbus įvertinčiau gerai.

Artėja į pabaigą 2007 metai. Kaip vertinate savo veiklos metus, bendradarbiavimą su užsakovu?
Iš tiesu, šie metai visiems buvo nelengvi. Buvo nemažai statybos trukdžių, sprendžiant įvairias technologines problemas. Pasakysiu, kad džiaugiuosi, jog beveik visus sunkumus įveikėme, kad lieka tik laikytis numatyto darbų grafiko ir pagal sutartį atiduoti statomą prokuratūros administracinį pastatą užsakovui.
Noriu iš visos širdies padėkoti Generalinės prokuratūros vadovams, taip pat už pastato statybos darbus atsakingai komandai, su kuriais kasdien sprendėme, derinome sudėtingus klausimus. Tikiuos, kad konstruktyvus mūsų bendradarbiavimas išliks ir kitais metais.
Artėjančių švenčių išvakarėse noriu visus prokuratūros darbuotojus pasveikinti su šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais, palinkėti laimės šeimose.Bendradarbiaujant su Generaline prokuratūra parengė
Vilniaus apygardos prokuratūros atstovas spaudai
 
Informacija parengta 2007-12-14
Informacija atnaujinta 2012 06 15

VEIKLOS SRITYS

Renginių kalendorius

2020 m. spalio
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1