lt
en
lt
en

Bus teisiami garažą, ūkinį pastatą ir juose buvusį turtą sudeginę bendrininkai

pixabay

Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl tyčinio turto sunaikinimo jį padegant. Kaltinimai pareikšti trims jaunuoliams, kurių sukeltas gaisras sunaikino dviejų asmenų pastatus ir turtą už beveik 130 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai. Tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorė Agnė Žaliauskienė.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad vėlų, 2023 metų rugsėjo 5-osios, vakarą bendrininkai atvyko į Kybartus, kur degiu skysčiu apipylė bei padegė vienai moteriai priklausiusį garažą. Gaisre sudegė garažas ir jame buvę asmeniniai moters daiktai: automobiliai, techninė ir buitinė įranga, baldai, sodo ir sporto inventorius, pirties patalpa ir kt., vertinami daugiau kaip 76 tūkst. eurų. Nuo kilusio gaisro užsiliepsnojo ir taip pat sudegė kaimyno ūkinis pastatas su asmeniniais daiktais bei ūkio technika ir grūdų sandėlis, kurių vertė – daugiau kaip 53 tūkst. eurų.

Prokurorė visiems trims asmenims pareiškė kaltinimus dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo pagal Baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d. Už šią nusikalstamą veiką numatyta bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Nors visi trys asmenys prisipažino padarę nusikalstamą veiką, tačiau jų atsakomybę sunkina tai, kad visi kaltinamieji veikė bendrininkų grupėje, be to du iš jų yra anksčiau teisti. Vienas asmuo yra teistas už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą, kitas – už sukčiavimus, vagystes ir neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Pastarasis už minėtus nusikaltimus yra teistas net septynis kartus.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmams.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

AKTUALU PRANEŠĖJAMS
PRANEŠĖJŲ APSAUGA

Renginių kalendorius

2024 m. balandžio
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5