lt
en
lt
en

Kvaišalų laikymu bei jų platinimu kaltinamas moksleivis pravers teismo duris

Asociatyvi nuotrauka iš Pexels.com

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorė teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje moksleivis kaltinamas neteisėtu disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei narkotinių medžiagų platinimu.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Šių metų birželį policijos pareigūnai prie vieno Klaipėdoje esančio daugiabučio patikrino įtarimų sukėlusį vaikiną. Asmens apžiūros metu pareigūnai jo kišenėje rado folijos lankstinuką, kuriame, kaip įtariama, buvo narkotinė medžiaga kanapės. Gauta informacijos, kad kvaišalų pilnametis galimai įsigijo iš minėtame daugiabutyje gyvenančio šešiolikmečio.

Nedelsiant patikrinę šią informaciją teisėsaugos pareigūnai nepilnamečio gyvenamojoje vietoje rado laikomų narkotinių medžiagų – kanapių, kurios, kaip įtariama, buvo laikomos platinimui, bei kokaino. Kratos metu bute taip pat rasta ir psichotropinės medžiagos tetrahidrokanabinolio.

Remiantis tyrimo metu surinktais duomenimis, kaltinamasis informaciją apie turimą neteisėtą prekę skelbė šifruoto ryšio programėlėje, kurioje ir rasdavo pirkėjų. Kanapių iš moksleivio įsigijusio pilnamečio atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Vaikinas nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas pagal laidavimą.

Moksleiviui pareikšti kaltinimai pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – 260 straipsnio 1 dalį („Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“) ir 259 straipsnio 1 dalį („Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti“).

Už 260 straipsnio 1 dalį Baudžiamasis įstatymas numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki aštuonerių metų, o už 259 straipsnio 1 dalį – bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

AKTUALU PRANEŠĖJAMS
PRANEŠĖJŲ APSAUGA

Renginių kalendorius

2024 m. kovo
P A T K P Š S
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31