lt
en
lt
en

Įsigaliojo rekomendacijos dėl neapykantos nusikaltimų ir neapykantą kurstančios kalbos tyrimo atlikimo

Pixabay nuotr.

Š. m. balandžio 1 d. įsigaliojo generalinio prokuroro patvirtintos naujos redakcijos Ikiteisminio tyrimo dėl neapykantos nusikaltimų ir neapykantą kurstančios kalbos atlikimo, organizavimo ir vadovavimo jam ypatumų metodinės rekomendacijos.

Rekomendacijose pateikiamos neapykantos nusikaltimų ir neapykantos kalbos sampratos, jų atribojimo kriterijai bei specifika, taip pat pateikiamos kitos šio pobūdžio nusikalstamų veikų identifikavimui ir tyrimui reikšmingos sąvokos, pažeidžiamų grupių sampratos, numatomi pagrindiniai ikiteisminio tyrimo atlikimo ir organizavimo, tarptautinio susižinojimo principai, nusikalstamų veikų kvalifikavimo ypatumai.

Lietuvos Respublikos Konstitucija garantuoja žmogaus privataus gyvenimo neliečiamumą, teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti, ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas, minties, tikėjimo ir sąžinės laisvę. Tačiau šios teisės nėra absoliučios.  Įgyvendindamas savo teises ir naudodamasis savo laisvėmis, žmogus privalo laikytis Konstitucijos ir įstatymų, nevaržyti kitų žmonių teisių ir laisvių. Praktikoje neretai susiduriama su iššūkiais, kai ikiteisminio tyrimo pareigūnams tenka atriboti žmogaus saviraiškos laisvę nuo neapykantą kurstančios kalbos, todėl Rekomendacijose nurodyti kriterijai bei principai, padėsiantys pareigūnams išspręsti šį ir kitus praktikoje kylančius klausimus.

Rekomendacijose skatinamas teisėsaugos institucijų atstovų sąmoningas ir jautrus požiūris į nukentėjusį nuo neapykantos nusikaltimų ar neapykantos kalbos asmenį, pabrėžiama specialių apsaugos poreikių vertinimo ir specialių apsaugos priemonių taikymo būtinybė.

Ikiteisminio tyrimo dėl neapykantos nusikaltimų ir neapykantą kurstančios kalbos atlikimo, organizavimo ir vadovavimo jam ypatumų metodinės rekomendacijos parengtos vykdant projektą „Atsako į neapykantos nusikaltimus ir neapykantą kurstančias kalbas Lietuvoje stiprinimas“, finansuojamą pagal Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietybės programą (2014–2020).

Su Rekomendacijomis galima susipažinti čia.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2023 m. rugsėjo
P A T K P Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1