lt
en
lt
en

Dėl prokuroro J. Gelumbausko pareigų jo darbo Lietuvos ambasadoje Latvijoje metu

Atsižvelgiant  į tai, kad visuomenėje kilo abejonių dėl Panevėžio apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro J. Gelumbausko pareigų 2006-2008 m. dirbant Lietuvos Respublikos ambasadoje Latvijoje, prokuroras J. Gelumbauskas buvo paprašytas pateikti oficialius dokumentus dėl šių pareigų ir vykdytų funkcijų.

Prokuroras J. Gelumbauskas šiandien pateikė jo darbo sutarties su Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje ir pareigybės aprašymo kopijas.

Iš pateiktų dokumentų matyti, kad pareigybė, dėl kurios buvo sudaryta darbo sutartis, oficialiai vadinosi „raštvedys ekonomikos klausimams“. 

Šios pareigybės aprašyme yra nurodyta, kad "pareigybė reikalinga ekonomikos reikalų pagal kompetenciją funkcijų vykdymui" ir išvardytos šios  pagrindinės darbuotojo funkcijos: 

  • Prisidėti prie Lietuvos ir Latvijos ekonominio bendradarbiavimo intensyvinimo, Lietuvos prekių ir paslaugų eksporto, investicijų į Lietuvos ūkį, bendrųjų ir atskirų šakų ekonominius ryšių skatinimo.
  • Padėti teikti ir platinti statistinę informaciją apie Lietuvos ūkio raidą bei kitą informaciją, gautą iš LR URM Ekonomikos departamento, kitų valstybės institucijų ir verslo organizacijų; teikti ir skleisti informaciją apie Lietuvos prekių ir paslaugų eksporto, investavimo Lietuvoje privalumus bei galimybes;
  • Padėti rengti spaudos konferencijas, interviu, žiniasklaidos atstovų vizitus į Lietuvą, skirtus Lietuvos ūkio pažangai ir Lietuvos įmonių eksporto galimybėms pristatyti.
  • Bendradarbiauti su Lietuvos valstybės institucijoms bei verslininkais.

Tokias jo vykdytas funkcijas darbo Lietuvos ambasadoje Latvijoje metu J. Gelumbauskas ir yra nurodęs prokuratūrai pateiktame jo gyvenimo aprašyme.

Komentuojant visuomenei apie J. Gelumbausko skyrimą į pareigas buvo remtasi tuo metu turėtais duomenimis apie jo ambasadoje vykdytas funkcijas ir teiginiu apie darbą Lietuvos ambasadoje Latvijoje siekta tik iliustruoti, kad šio kandidato darbinė patirtis kiek yra kitokia, nei kitų dviejų kandidatų.

 

 

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2020 m. spalio
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1