lt
en
lt
en

Lietuvos prokurorai pradžiugino likimo nuskriaustus žmones

Prokurorų dovana džiaugiasi panevėžietė Lilija.

Smagu ne tik gauti dovanas, bet ir patiems pabūti Kalėdų senelio padėjėjais, nustebinti likimo nuskriaustus žmones. Tokiomis mintimis vadovaudamiesi Panevėžio ir Klaipėdos krašto prokuratūrų darbuotojai aktyviai dalyvavo kalėdinėse labdaros akcijose. 

Panevėžio apygardos bei apylinkės prokuratūrų darbuotojai tradiciškai prieš gražiausią metų šventę aplankė apdegusias dvynukes dukreles auginančią panevėžietę Ireną Ž. bei Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ Šeimos namus. 

Panevėžio šeimos namuose kasdien pietus valgo iki pusšimčio sunkiai besiverčiančių panevėžiečių. Šiokiadieniais po pamokų čia jaukiai įrengtose patalpose laiką leidžia vaikais iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Be to, šiuose Šeimos namuose laikiną prieglobstį nuo artimųjų smurto randa moterys su savo atžalomis.

Savo veiklai vykdyti lėšų Panevėžio šeimos namų atstovai ieško kurdami įvairius projektus bei prašydami geradarių pagalbos. Tad prieš Kalėdas su dovanomis atvykę panevėžiečiai prokuratūros darbuotojai maloniai nustebino Panevėžio šeimos namų darbuotojus ir lankytojus. 

Kaip tik tądien prie bendro šventinio stalo sėdusiems sunkiai besiverčiantiems žmonėms Panevėžio apygardos ir apylinkės prokuratūrų atstovai atvežė įvairių vaišių, žaislų mažyliams, drabužių, avalynės bei patalynės. Kad Šeimos namų virėjoms nereikėtų rodyti išradingumo, iš kuklių atsargų kasdien verdant varguoliams sočius pietus, už  prokuratūros darbuotojų paaukotus pinigus buvo nupirkta ir ilgiau negendančių maisto produktų, keli maišai bulvių. 

Bet to, Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ pirmininkę Irmą Zabulionytę pasveikinusi su šiemet jai suteiktu „Metų panevėžietės“ titulu, Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė įteikė ir kolektyvo paaukotą piniginę paramą Šeimoms namams. 

Tą pačią pavakarę į namus iš mokyklos grįžusios 12-metės panevėžietės Viktorija ir Lilija taip pat sulaukė svečių iš prokuratūros. Šią daugiavaikę šeimą, kurioje viena mama Irena augina dvynukes dukreles ir tris vyresnius sūnus, Panevėžio apygardos ir apylinkės prokuratūrų darbuotojai globoja jau keletą pastarųjų metų.

 Likimas Irenos šeimai nepagailėjo smūgių – prieš 11 metų mažametis broliukas, išdykaudamas su degtukais, padegė vežimėlį, kuriame gulėjo jo mažosios sesutės. Mergaitės siaubingai apdegė, tapo neįgalios. Prieš dešimtmetį avarijoje žuvo Irenos Ž. vyras ir ji su pulku vaikų liko viena. 

Panevėžiečiai prokuratūros darbuotojai, prieš Kalėdas aplankę šią šeimą, atgabeno skanėstų šventėms, įvairių daržovių, drabužių ir avalynės bei piniginę paramą. Tuo tarpu abi mergaitės iškart į glėbį čiupo prokurorų sutikto Kalėdų senelio joms perduotas lėles. Nors jų rankytės ir žiauriai ugnies sužalotos, padedant svečiams žaisliniai kūdikiai greitai buvo išpakuoti ir apžiūrėti. 

Prieš Šv. Kalėdas, jau penktus metus iš eilės, Klaipėdos krašto teisininkų asociacijos ir Klaipėdos apylinkės prokuratūros darbuotojų dėka išsipildė dviejų neįgalių Klaipėdos rajono Lapių mokyklos globos grupės vaikų svajonės. 

Visada draugiškas ir kūrybingas 16 m. Tomas nustebino ir sugraudino itin žemišku noru - vaikinas savo laiške rašė: "Norėčiau būti panašus į savo klasės draugus, turėti gražius rūbus. Mėlyni džinsai, šilti kedai ir megztukas, striukė man būtų puiki dovana. O turėdamas telefoną galėčiau paskambinti mamai, nes per visą savaitę namo negrįžtu, labai jos pasiilgstu...". 

Ketverių metukų Pauliukas dėl savo negalios negalėjo išsakyti savo norų, tačiau su juo dirbantys darbuotojai pakuždėjo, kad Pauliukui geriausia dovana – mašina-paspirtukas, ant kurios atsisėdęs galėtų pats važiuoti. Bendrabutyje bendraamžių, su kuriais jis galėtų pažaisti, nėra, o su tokia mašina vaikas galėtų padūkti, turėtų pramogų ir užsiėmimą. 

Vakarų Lietuvos prokurorų asociacija prieš Kalėdas išpildė trijų socialiai remtinų vaikų svajones. Vos dvejų metukų Akvilė svajojo artėjančių švenčių proga gauti lėlę "Baby Born", dešimtmetė Rūta svajojo apie riedlentę, su kuria galėtų važinėtis ne tik kieme, bet keliauti ir į mokyklą, o aštuonmetis Kajus troško turėti droną. 

Dovanas šiems vaikams įteikę Klaipėdos apylinkės prokuratūros darbuotojai apdovanoti liko ir patys. Nuoširdus vaikų džiaugsmas, padėkos, šypsenos - pati geriausia dovana suaugusiems, galintiems nors maža dalele prisidėti prie laimingesnių jų švenčių.

Prie projekto "Vaikų svajonės" taip pat prisidėjo ir pavieniai Klaipėdos apygardos prokuratūros darbuotojai. Jie išpildė labai žemiškus vaikų norus – turėti šiltą žieminę striukę, batus, žaislų.

 

 

 

 

 

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2020 m. spalio
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1