lt
en
lt
en

Narystė EBPO darbo grupėje – Lietuvos kovos prieš korupciją įvertinimas

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis dalyvauja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) darbo grupės dėl papirkinėjimo sudarant tarptautinius sandorius posėdyje. Gruodžio 7 – 8 d. Paryžiuje vykstančiame posėdyje Lietuva tapo šios darbo grupės nare.

Narystė šioje darbo grupėje - tai tarptautinis Lietuvos pastangų kovoje prieš korupciją įvertinimas ir labai svarbus žingsnis pilnateisei mūsų šalies narystei EBPO.

Lietuvos delegacija posėdyje pristatė naujausius Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso ir Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso pakeitimus. Jais buvo išplėstos juridinių asmenų baudžiamosios atsakomybės ribos; numatyti atvejai, kada baudžiamasis procesas dėl nusikalstamos veikos juridiniam asmeniui gali būti vykdomas atskirai nuo jo naudai ar interesais nusikalstamą veiką galimai padariusio fizinio asmens; patikslinta bylose dėl prekybos poveikiu ir papirkimo konfiskuotino turto sąvoka. Kodeksų pakeitimai buvo priimti ir įsigaliojo šių metų lapkričio mėn.

Prisijungimas prie EBPO Konvencijos dėl kovos su užsienio valstybių pareigūnų papirkinėjimu tarptautiniuose verslo sandoriuose ir tapimas pilnateise EBPO darbo grupės dėl papirkinėjimo tarptautiniuose verslo sandoriuose nare yra būtina sąlyga Lietuvai siekiant įstoti į EBPO.

2014 m. Lietuvai leista dalyvauti šios darbo grupės posėdžiuose stebėtojos statusu.

Prisijungusi prie šios Konvencijos Lietuva įsipareigos aktyviai kovoti su užsienio pareigūnų papirkinėjimu tarptautiniuose verslo sandoriuose ir griežtai bausti kyšius užsienio pareigūnams duodančias Lietuvos įmones ir gyventojus.

 

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2020 m. spalio
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1