lt
en
lt
en

Tarptautiniai mokymai: kaip rasti dingusius vaikus?

Šiandien Generalinėje prokuratūroje prasideda tarptautiniai mokymai „Dingusių vaikų atvejų analizė, tyrimas ir prevencija“. Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados ir Dingusių žmonių šeimų paramos centro iniciatyva, grupė pasaulinio lygio ekspertų aptars Lietuvos ir kitų regiono šalių pastangas rasti dingusius vaikus, tokių atvejų prevenciją bei teikiamą pagalbą dingusių vaikų artimiesiems ir patiems vaikams.

Į Vilnių dalyvauti pirmą kartą Lietuvoje surengtuose tokio pobūdžio mokymuose atvyko Tarptautinio centro dingusiems ir išnaudojamiems vaikams (ICMEC) direktorė Caroline Humer, AMBER Alert Policijos tinklo koordinatorius Charlie Hedges, socialinio tinklo Facebook administracijos atstovė Emily Vacher ir kiti ekspertai. Jie dalinsis patirtimi ir gerosios praktikos pavyzdžiais su Lietuvos policijos, prokuratūros, vaiko teisių apsaugos institucijų, prezidentūros, ministerijų, nevyriausybinių organizacijų, dirbančių vaiko teisių apsaugos srityje, atstovais. Šie mokymai prisijungė prie J. E. Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“.

Padėkojęs JAV ambasadai ir Dingusių žmonių šeimų paramos centrui už galimybę surengti tokius mokymus, generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pabrėžė, kad kiekvienas dingęs vaikas – tai didžiulė tragedija. „Baudžiamojo persekiojimo stiprinimas dėl tyčinių smurtinių nusikaltimų ir seksualinės prievartos nusikalstamų veikų, nuo kurių nukentėjo vaikai, yra viena iš Lietuvos prokuratūros prioritetinių veiklos krypčių. Tai reiškia, kad mes siekiame ir ieškome tinkamiausių sprendimų, kad bendradarbiavimas tarp prokuratūros, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vaikų kontrolieriaus įstaigos, policijos ir Vaikų teisių apsaugos tarnybos būtų glaudesnis, efektyvesnis ir operatyvesnis, tai yra toks, kuris realiai saugo vaiką, padeda išvengti skaudžių smurto artimoje aplinkoje padarinių bei padeda tada, kai vaikas dingsta“ – teigia E. Pašilis.

Ne tik Lietuva susiduria su iššūkiais siekiant apsaugoti vaikus ir užtikrinti saugią vaikystę. Spendimų šiems iššūkiams kasdien ieškome ir JAV. Tad labai džiaugiamės turėdami tokius puikius partnerius Lietuvoje, su kuriais kartu galime ieškoti spendimų šiai problemai spręsti. Man be galo džiugu, kad Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada galėjo prisidėti prie šios reikšmingos partnerystės, kurioje - ICMEC ir Facebook, dvi amerikietiškos organizacijos, bei vietos partneriai čia Lietuvoje. Tikiu, kad šiandien tik pradžia to, ką kartu mes galime nuveikti užtikrinant saugią vaikystę kiekvienam vaikui,“ – sako JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Hall.

Nevyriausybinių organizacijų ekspertai, dirbantys dingusių vaikų paieškos, pagalbos vaikams ir jų artimiesiems bei prevencijos srityje Lietuvoje, atkreipia dėmesį, kad šalyje nėra vieningo sąvokos “dingęs vaikas” apibrėžimo, pasigendama glaudaus komandinio tarpinstitucinio bendradarbiavimo, nėra skubios vaiko paieškos (Alert) sistemos.

Tarptautiniai mokymai vyks dvi dienas, juose dalyvauja daugiau nei 80 įvairių institucijų atstovų.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

AKTUALU PRANEŠĖJAMS
PRANEŠĖJŲ APSAUGA

Renginių kalendorius