lt
en
lt
en

Renginiai ir kiti įvykiai

Generalinė prokuratūra – nacionalinės teisinių žinių olimpiados partnerė

Kita

Kovo mėnesį startavo teisinio švietimo iniciatyva – pirmoji Nacionalinė teisinių žinių olimpiada, kurios oficialia partnere tapo ir Lietuvos Respublikos prokuratūra. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – ugdyti Lietuvos jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę kultūrą. Olimpiados metu 9-12 klasių moksleiviai turės galimybę įsivertinti savo žinias įvairiose teisės srityse.

Vis dar manoma, kad „teisė“ reiškia teisę tylėti, nusikaltėlių baudimą, persekiojimą ir panašius kasdienybėje retai sutinkamus dalykus. Tačiau teisė – mūsų kasdienybė. Asmens duomenų apsauga ir asmeninės informacijos atskleidimas socialiniuose tinkluose, teisė į atvaizdą, įžeidžiantys komentarai internete ir kaip nuo jų apsisaugoti, galimybės įsidarbinti ir daugelis kitų klausimų – visa tai ir daug daugiau talpina teisės sąvoka.

Olimpiados šūkis „Teisė kiekvienam“ pasirinktas neatsitiktinai: „Teisė šiandieninėje visuomenėje yra labai paklausi ne tik dėl to, kad ji – universali, tinkanti ir verslui vykdyti ir politikoje dalyvauti, ir, be abejo, dirbti klasikinį teisinį darbą. Teisė – ne tik profesija, bet ir bendrosios žinios, būtinos kiekvienam valstybės gyventojui“, - teigė olimpiados iniciatorių atstovė – Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto dekanė profesorė Lyra Jakulevičienė. 

Pritardamas šiai minčiai generalinis prokuroras Evaldas Pašilis taip džiaugiasi, kad tokios iniciatyvos ne tik prisideda prie visuomenės teisinio švietimo, bet ir padeda jauniems žmonėms priimti labai svarbius studijų pasirinkimo sprendimus, o tai reiškia, kad vėliau į darbą ikiteisminio tyrimo institucijose, prokuratūroje, teismuose ateis labiau motyvuoti ir geriau pasirengę specialistai. „Galvodami apie personalo politiką ir tai, kaip veiksmingai, atsakingai ir kokybiškai dirbs institucija, negalime apsiriboti vien tuo, kas yra dabar ar bus rytoj. Turime galvoti apie mažiausiai penkių ar dešimties metų perspektyvą, todėl visiškai natūralu ir tikrai svarbu jau šiandien susipažinti, bendrauti su tais žmonėmis, kurie galbūt taps mūsų kolegomis ateityje, “ – teigia E. Pašilis  

Olimpiados nugalėtojų laukia vertingi prizai: teisės studijų stipendija, kelionė į Europos parlamentą, interaktyvios karjeros dienos, tarptautinės vasaros mokyklos ir kt.

Mokyklos ir klasės registruotis į Nacionalinę teisinių žinių olimpiadą kviečiamos iki balandžio 11 d. www.teisekiekvienam.lt

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Ignė Rotautaitė
Telefonas: 8 698 79 031

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius