lt
en
lt
en

Patenkintas prokuroro prašymas asociaciją pripažinti neteisėtai įsteigta

Vilniaus regiono apylinkės teismas civilinėje byloje paskelbė sprendimą, kuriuo patenkino Generalinės prokuratūros prokurorės, ginančios viešajį interesą, ieškinį ir ,,Tarptautinį geros kaimynystės forumą“ pripažino neteisėtai įsteigtu ir likviduojamu. Likvidatoriumi paskirtas Turto bankas. Prokuratūros manymu, šios asociacijos steigimo tikslai buvo neteisėti ir prieštarauja viešajai tvarkai bei buvo pažeistos juridinio asmens steigimo taisyklės.

Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai 2022 m. vasarą savo iniciatyva pradėjo ir atliko tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo ir viešojo intereso gynimo priemonių taikymo šios asociacijos įsteigimo ir veiklos aspektais.

Generalinė prokuratūra, gindama viešąjį interesą, 2022 m. rugpjūčio 26 d. kreipėsi į Vilniaus regiono apylinkės teismą, prašydama asociaciją „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ pripažinti neteisėtai įsteigta ir ją likviduoti.

Teismas, įvertinęs Asociacijos pasisakymus Rusijoje ir Lietuvoje, sprendė, kad Asociacijos tikrasis įsteigimo tikslas yra tyčia viešai skleisti melagingą informaciją (dezinformaciją) apie Lietuvą, formuojant klaidingą nuomonę, kad Lietuva nėra nepriklausoma ir demokratinė valstybė, t. y. Asociacijos tikslas veikti prieš Lietuvos valstybės konstitucinę santvarką, kurstyti socialinę nesantaiką.

Teismas taip pat konstatavo, kad steigiant ,,Tarptautinį geros kaimynystės forumą“ nebuvo sudaryti įstatymuose nustatyti steigimo dokumentai bei buvo pažeistos įstatyme nustatytos imperatyvios juridinio asmens steigimo taisyklės.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

AKTUALU PRANEŠĖJAMS
PRANEŠĖJŲ APSAUGA

Renginių kalendorius

2024 m. gegužės
P A T K P Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2