lt
en
lt
en

Politinės korupcijos byloje prokuroras pabaigė sakyti baigiamąją kalbą ir teismo paprašė kaltinamiesiems skirti bausmes

Vilniaus apygardos teisme vienoje stambiausių pastarųjų metų politinės korupcijos byloje palaikantis valstybinį kaltinimą Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras baigė sakyti baigiamąją kalbą ir teismo paprašė bausmių kaltinamiesiems. Šioje byloje kaltinimai dėl apysunkių ir sunkių korupcinio pobūdžio nusikaltimų – kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu – yra pareikšti penkiems fiziniams asmenims, iš kurių keturi yra buvę ar esami Seimo nariai, taip pat trims juridiniams asmenims.

Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras prašo teismo kaltinamiesiems R. K., E. M. ir Vytautui Gapšiui už jiems inkriminuotus sunkius korupcinius nusikaltimus skirti didesnes nei sankcijoje numatytos realias laisvės atėmimo bausmes, o už apysunkius nusikaltimus – baudas, ne mažesnes nei jų vidurkis. Kaltinamiesiems Š. G. ir G. S., padariusiems po vieną sunkų tyčinį nusikaltimą, prokuroras siūlo skirti baudas.

Prokuroras teismo prašo vieno Lietuvos koncerno buvusį viceprezidentą R. K. pripažinti kaltu dėl eilės papirkimų ir prekybos poveikiu nusikaltimų ir skirti jam bausmę – laisvės atėmimą 6 metams ir 6 mėnesiams bei 1000 MGL (37 660 eurų) dydžio baudą. Jam taip pat prašoma skirti baudžiamojo poveikio priemonę – atimti teisę dirbti vadovaujančiose pareigose viešajame ir privačiame sektoriuose septyneriems metams.

Buvusį Seimo narį ir buvusį politinės partijos „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ pirmininką E. M. prokuroras prašo pripažinti kaltu dėl eilės kyšininkavimo, prekybos poveikiu bei neteisėto praturtėjimo nusikaltimų. Jam prašoma skirti laisvės atėmimą 7 metams, 1000 MGL (37 660 eurų) dydžio baudą, konfiskuoti 106 200 eurų vertės kyšio sumą. Taip pat konfiskuoti ir išieškoti iš jo 137 771,25 eurų vertės turtą, kuris yra neteisėto praturtėjimo nusikaltimo dalyku. Buvusiam Seimo nariui taip pat siūloma atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas septyneriems metams.

Prokuroras taip pat paprašė teismo R. K. ir E. M. skirti suėmimą ir juos suimti teismo salėje.

Seimo narį, buvusį politinės partijos „Darbo partija“ pirmininko pirmąjį pavaduotoją Vytautą Gapšį prašoma pripažinti kaltu dėl eilės kyšininkavimo ir prekybos poveikiu nusikaltimų. Prokuroras siūlo V. Gapšiui skirti 5 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, valstybės naudai išieškoti paimtų nematerialių kyšių vertę atitinkančią pinigų sumą – 27 100 eurų, skirti baudžiamojo poveikio priemonę – atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas septyneriems metams.

Buvusį Seimo narį Š. G. prokuroras prašo pripažinti kaltu dėl kyšininkavimo ir skirti jam 750 MGL (28 245 eurų) baudą, išieškoti valstybės naudai netiesiogiai gauto kyšio vertę – 8700 eurų, bei atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas penkeriems metams.

G. S., buvusį Seimo narį, prašoma pripažinti kaltu dėl piktnaudžiavimo, skirti jam 450 MGL (16 947 eurų) baudą ir baudžiamojo poveikio priemonę – atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas ketveriems metams.

Prokuroras teismo prašo vieną didžiausių Lietuvoje koncernų pripažinti kaltu dėl eilės papirkimų ir prekybos poveikiu nusikaltimų ir už jų padarymą skirti 40 000 MGL (1 506 400 eurų) baudą.

Politinę partiją „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ prokuroras teismo prašo pripažinti kalta dėl eilės kyšininkavimo ir prekybos poveikiu nusikaltimų ir už šiuos nusikaltimus skirti jai baudą. Siūlydamas baudos dydį šiai partijai, prokuroras įvertino, kad 2017 m. Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu dėl šiurkštaus politinės kampanijos finansavimo pažeidimo vieną pusmetį buvo nuspręsta šiai partijai neskirti valstybės biudžeto asignavimų, o dalį gautų asignavimų – 394 880 eurų partija buvo įpareigota grąžinti į biudžetą. Įvertinęs tai, prokuroras politinei partijai „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ siūlo skirti 15 000 MGL (564 900 eurų) baudą.

Politinei partijai „Darbo partija“ siūloma skirti 10 000 MGL (376 600 eurų) baudą, atsižvelgiant į tai, kad ji, manoma, padarė 2 sunkius korupcinius nusikaltimus. Ją prašoma pripažinti kalta dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu.

Ikiteisminis tyrimas dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu buvo pradėtas 2016 m. gegužės mėnesį. Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, jį organizavo ir kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

AKTUALU PRANEŠĖJAMS
PRANEŠĖJŲ APSAUGA

Renginių kalendorius

2024 m. balandžio
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5