lt
en
lt
en

Psichiatrijos ligoninėje pacientą sumušusio sanitaro kaltę patvirtino jau antras teismas

Pixabay nuotr.

Aukštesnės instancijos teismas paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį buvusiam Rokiškio psichiatrijos ligoninės sanitarui, smurtavusiam prieš ligoninėje gydomą pacientą. Nuteistajam teks atlyginti ir ligoniui padarytą žalą dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Rokiškyje gyvenantį 51 metų A. M. į teisiamųjų suolą atvedė 2019 metų sausį įvykęs incidentas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje.

Gavus informacijos, kad ligoninės darbuotojas A. M. galimai smurtavo prieš ten gydomą pacientą, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį atliko Rokiškio rajono policijos komisariato tyrėjai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Diana Suvaizdytė-Makšimienė.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad viename iš šios gydymo įstaigos skyrių sanitaru dirbęs A. M. tyčia, provokuodamas, palietė skyriuje gydomo vyro petį ir sudavė jam į veidą. Kai ligonis spyrė sanitarui į koją, šis dar kartą smogė vyrui į veidą, po to – į galvą. Po šių smūgių pacientas nugriuvo. Ekspertas vėliau nustatė, kad nukentėjusiajam padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas.

Šis incidentas buvo nufilmuotas, nes ligoninėje yra įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tačiau vaizdo įrašas netrukus buvo ištrintas, liko tik ligoninės direktoriaus įsakymu iš darbuotojų sudarytos vaizdo įrašo peržiūros komisijos surašytas vaizdo stebėjimo aktas. Šios komisijos nariai, apklausti tyrimą atliekančių pareigūnų, o vėliau ir teisme paneigė sanitaro teiginius, kad pacientas pirmas jį užpuolė, o A. M. jam kelis kartus smogė gindamasis.

Savigynos versija ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis buvo atmesta. Buvo konstatuota, kad A. M. savo veiksmais išprovokavo ligonio agresiją. Kadangi dirbo specializuotoje psichikos ligomis sergančių asmenų ligoninėje, sanitaras buvo supažindintas su saugos ir sveikatos instrukcija, kurioje nurodyta, kad bendraujant su agresyviai nusiteikusiais ligoniais reikia vengti konfliktų, agresijos, ramiai reaguoti į pacientų priešiškus veiksmus.

Šių metų gegužę išnagrinėję šią bylą, Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai pripažino A. M. kaltu dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo ligoniui. Nuteistajam skirta 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmė bei baudžiamojo poveikio priemonė – 750 eurų dydžio įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Iš jo taip pat priteista 700 eurų ligonio patirtai neturtinei žalai atlyginti.

Nuteistasis apkaltinamąjį nuosprendį apskundė apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui, prašydamas jį išteisinti. Tačiau išnagrinėjęs šią bylą, Panevėžio apygardos teismas apelianto skundą atmetė ir paliko galioti pirmos instancijos teismo nuosprendį.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė (Panevėžys),
tel.: (8 45) 441 154, mob. 8 614 58 699

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2021 m. gruodžio
P A T K P Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2