lt
en
lt
en

Teismui perduota didelės apimties narkotikų kontrabandos byla

Klaipėdos apygardos prokuratūra teismui perdavė didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje trys asmenys kaltinami organizavę narkotinių medžiagų siuntimą iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą bei kitomis su neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis susijusiomis nusikalstamomis veikomis.
 
Bylos duomenimis, kaltinamieji per susirašinėjimo programėlę palaikė ryšį su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu asmeniu Jungtinėse Amerikos Valstijose, per kurį, kaip įtariama, buvo organizuojamas labai didelių kiekių kanapių siuntimas į Lietuvą. Tyrimo duomenimis, dalis nusikalstamų veikų buvo vykdomos bendrininkų grupėse, iš anksto pasiskirsčius vaidmenimis, o kai kurie epizodai siejami su individualiais kaltinamųjų veiksmais. Vieni, kaip įtariama, organizavo narkotinių medžiagų įsigijimą ir siuntimą, kiti pateikdavo gavėjų kontaktinius duomenis, deklaruodavo siuntas, apmokėdavo muitinės mokesčius naudodami kitų asmenų mokėjimo korteles arba paimdavo siuntas iš pašto skyrių.
 
Tyrimo metu nustatyti mažiausiai septyni epizodai, kurių metu į Lietuvą bandyta atgabenti daugiau nei 13 kilogramų narkotinės medžiagos – kanapių (antžeminių dalių). Didžiausioje sulaikytoje siuntoje aptikta beveik 2,8 kilogramo kanapių, kitose – nuo maždaug 0,9 iki 2,3 kilogramo šios narkotinės medžiagos.
 
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, narkotinės medžiagos buvo siunčiamos į Klaipėdą ir Marijampolę, naudojant išgalvotus gavėjų vardus bei kitų asmenų telefono numerius. Siekiant išvengti muitinės kontrolės, siuntos buvo deklaruojamos kaip menkaverčiai daiktai – rūbai, palapinės, gelbėjimosi liemenės, žvejybos reikmenys ar kiti buities daiktai, nurodant gerokai mažesnę jų vertę.
 
Atliekant kratas vieno iš kaltinamųjų gyvenamojoje vietoje rastas nedidelis kiekis kanapių, laikytų neturint tikslo jų platinti, kito – narkotinių ir psichotropinių medžiagų laikytų turint tikslą jas parduoti ar kitaip platinti.
 
Trims kaltinamiesiems pareikšti kaltinimai dėl narkotinių medžiagų kontrabandos, neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu, vienam dėl neteisėto narkotinių medžiagų laikymo be tikslo jas platinti ir vienam dėl neteisėto narkotinių ir psichotropinių medžiagų laikymo turint tikslą jas platinti. 
 
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.
 
Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė, tyrimą atliko Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos, Kauno ir Narkotikų kontrolės skyrių pareigūnai.
 
Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas nėra įrodytas įstatymų nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.
 

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

AKTUALU PRANEŠĖJAMS
PRANEŠĖJŲ APSAUGA

Renginių kalendorius

2026 m. birželio
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5