lt
en
lt
en

Prokuratūros aktualijos / Archyvas

Mėnesiai: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

Kovo 30-oji – Prokuratūros diena. Tad simboliškai būtent šią dieną Klaipėdos apygardos prokuratūra visiems norintiems atvėrė duris. Pirmąkart tarp Lietuvoje veikiančių apygardų prokuratūrų organizuota atvirų durų diena sukvietė apie pusšimtį norinčių daugiau sužinoti apie prokuratūros sistemą, prokuroro darbą. Dažnas nežino arba žino labai nedaug apie tai, ką prokuroras veikia, už ką yra atsakingas.

2016-03-31

Kiekvieną kartą pasklidus žiniai apie Lietuvoje nužudytą žmogų, visuomenė krūpteli. Bejėgėmis aukomis, kurias aprauda ne tik artimiausieji, tampa ir kūdikiai, ir garbaus amžiaus senoliai, ir garsūs, ir niekam nežinomi. Kraupios, dažnai absurdiškai atrodančios, ką tik įvykdyto nusikaltimo detalės tarsi rėžiasi į mūsų pasaulio suvokimą ir bent keletą dienų, savaičių eina iš lūpų į lūpas, kol jų vietą užima kitos. Kartais dar šiurpesnės ir dar absurdiškesnės. Ir tik nedaugelis, nekalbant apie aukos artimuosius, su įvykdytu nusikaltimu „neišsiskiria“ tol, kol jį įvykdęs asmuo nesulaukia pelnyto atlygio. Vienas iš tokių žmonių yra prokuroras – organizuojantis, vadovaujantis ir kontroliuojantis ikiteisminį tyrimą.

2016-03-25

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, įvertinęs visą išsamaus tarnybinio patikrinimo metu surinktą medžiagą dėl Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiojo prokuroro Mindaugo Rimkaus ir šio skyriaus prokurorės Aurelijos Gališanskytės galimai padarytų tarnybinių pažeidimų, pritarė patikrinimo išvadoje nurodytiems argumentams, pagrindžiantiems, kad minėtieji prokurorai padarė nurodomus išvadoje tarnybinius pažeidimus, tačiau nepritarė siūlymui dėl nuobaudų rūšies ir priėmė sprendimą skirti griežtesnes nuobaudas. Generalinio prokuroro sprendimu skyriaus vyriausiajam prokurorui M. Rimkui skirtas papeikimas, prokurorei A. Gališanskytei – pažemintas kvalifikacinis rangas.

2016-03-24

Kovo mėnesį startavo teisinio švietimo iniciatyva – pirmoji Nacionalinė teisinių žinių olimpiada, kurios oficialia partnere tapo ir Lietuvos Respublikos prokuratūra. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – ugdyti Lietuvos jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę kultūrą. Olimpiados metu 9-12 klasių moksleiviai turės galimybę įsivertinti savo žinias įvairiose teisės srityse.

2016-03-24

Praėjusio amžiaus viduryje pagrindinė prokuroro transporto priemonė buvo arklys, o tarp prokuratūroje dirbančių specialistų buvo ir arklininkas. Iki šių dienų išlikę įsakymai liudija, kad 1953 metais Priekulės rajono prokuratūros arklininkas Jonas buvo atleistas iš pareigų, nes naudojosi arkliu ne tik darbiniais reikalais, bet ir savo asmeninėms reikmėms. Tai tik viena iš įdomybių, laukiančių kovo 30-ąją užsuksiančių į Klaipėdos apygardos prokuratūros atvirų durų dienos renginį.

2016-03-22

Generalinis prokuroras, įvertinęs visą tarnybinio patikrinimo metu surinktą medžiagą dėl Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro Aivaro Povilaičio galimai padaryto tarnybinio pažeidimo jam einant Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigas, pritarė patikrinimo išvadoje nurodytiems argumentams, pagrindžiantiems, kad prokuroras padarė tarnybinį pažeidimą, tačiau nepritarė siūlymui dėl nuobaudos rūšies ir priėmė ...

2016-03-16

Lietuvos Respublikos prokuratūra Knygnešių dieną, kovo 16-ąją, paminėjo įgyvendindama akciją ,,Būkime knygnešiais“. Prokuratūros bendruomenę suvienijo prasmingas tikslas – perskaitytas knygas padovanoti Lietuvos įkalinimo įstaigų bibliotekoms.

2016-03-16

Paslaptinga ir uždara – tokie epitetai iki šiol dažnai siejami su prokuratūra. Tačiau šie mitai bus paneigti kovo 30 dieną, mat tądien Klaipėdos apygardos prokuratūra pirmą kartą duris atvers visuomenei – visi norintys galės ne tik pasivaikščioti po pastatą, bet ir bus supažindinti su prokuratūros struktūra, istorija, prokuroro darbu.

2016-03-07

Bylos, kuriose kaltinamieji arba nukentėjusieji yra tik nepilnamečiai, – dar visai neseniai tokia buvo Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroru tapusio Sauliaus Galmino kasdienybė. Daugiau kaip 13 darbo prokuratūroje metų šiam teisininkui atskleidė ne vieną mūsų visuomenės ydą. Karjerą pradėjęs Šilalės rajono apylinkės prokuratūroje ir jos vyriausiąją prokurorę Anicetą Kancienę kaip savo svarbiausią mokytoją prisimenantis prokuroras atvirai teigia, kad nepilnamečių nusikalstamumas auga. Kas dėl to kaltas, kaip reikėtų ugdyti jaunąją kartą, kalbamės su prokuroru Sauliumi Galminu.

2016-03-04

Ketvirtadienį Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pasirašė įsakymą, kuriuo paskyrė naują Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotoją. Juo penkerių metų kadencijai nuo š. m. kovo 21 d. paskirtas Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės vyriausiasis prokuroras Rimas Bradūnas. Atrankoje į Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas iš viso dalyvavo keturi kandidatai. Penkerių metų kadencijai paskirtas R. Bradūnas yra ...

2016-03-03
Į sąrašą

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2020 m. spalio
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1