lt
en
lt
en

Ikiteisminiai tyrimai ir viešojo intereso gynimas / Archyvas

Mėnesiai: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

Panevėžio apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota byla, kurioje 41 metų panevėžietis E. S. kaltinamas nepažįstamos moters užpuolimu: svetimo turto sugadinimu, nesunkiu sveikatos sutrikdymu iš chuliganiškų paskatų ir žmogaus veiksmų laisvės varžymu.

2020-03-06

Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Virginija Tilvikienė vakar su kaltinamuoju aktu uostamiesčio apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 33-ejų klaipėdiečiui pareikšti kaltinimai dėl 116 tūkstančių 500 eurų svetimo turto vagystės.

2020-03-06

Šiandien, kovo 5 dieną, Švietimo mokslo ir sporto ministerijoje pasirašyta atnaujinta bendradarbiavimo sutartis dėl kovos su manipuliavimu sporto varžybomis. Sutartis užtikrina glaudų institucijų darbą, užkardant, atskleidžiant ir tiriant teisės pažeidimus, susijusius su manipuliavimu sporto varžybomis, suderintą atstovavimą tarptautinėse institucijose, dalyvavimą bendruose projektinėse, programose bei visokeriopą tarpusavio pagalbą didinat sporto varžybų skaidrumą tiek Lietuvoje, tiek Europos Sąjungoje.

2020-03-05

Šiaulių apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jūratė Tamašauskienė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinami 5 šiauliečiai, 2019 metų liepos pabaigoje galimai nužudę vyrą. Visi jie taip pat įtariami viešosios tvarkos pažeidimu, o vienas jų – ir nežymiu sveikatos sutrikdymu.

2020-03-04

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, ginantis viešąjį interesą, kreipėsi su ieškiniu į Vilniaus apygardos teismą, prašydamas panaikinti tarp valstybės ir UAB „NT plėtros grupė“ sudarytą valstybinės žemės, esančios adresu Sodų g. 14, Vilniuje, nuomos sutartį. Ieškiniu siekiama užkirsti kelią pažeidžiant teisės aktų reikalavimus be aukciono nuomoti valstybinės žemės sklypą naujų statinių, šiuo konkrečiu atveju – naujų daugiabučių gyvenamųjų namų statybai.

2020-03-04

Generalinės prokuratūros Viešojo gynimo skyriaus prokuroras, įvertinęs Klaipėdos apygardos prokuratūros 2019 m. gruodžio 13 d. priimtą nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl statinio Meilės al. 26, Palangoje, pripažino jį pagrįstu ir teisėtu. Klaipėdos apygardos prokuratūroje atlikus tyrimą nustatyta, kad prokurorui nėra teisinio pagrindo konstatuoti teisės aktų, o tuo pačiu ir viešojo intereso pažeidimų bei inicijuoti viešojo intereso gynimo procesą, taikant Prokuratūros įstatyme numatytas viešojo intereso gynimo priemones. Aukštesniajam prokurorui tikrinant nutarimo pagrįstumą ir teisėtumą, buvo dar kartą išnagrinėta ir įvertinta Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo gynimo skyriaus atlikto tyrimo metu surinkta medžiaga, papildomai gauti dokumentai.

2020-03-04

Įvertinus Valstybės saugumo departamento pateiktus duomenis Klaipėdos apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 119 str. “Šnipinėjimas” 2 d. Atliekant šį ikiteisminį tyrimą šiandien įvairiuose Lietuvos miestuose buvo atliktos kratos bei poėmiai.  Šiuo metu keli asmenys yra apklausiami, vienas asmuo sulaikytas.  Atsižvelgiant į tai, kad tyrimas yra pradinėje stadijoje bei tai, kad tiriamas ...

2020-03-03

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai šnipinėjimu (Baudžiamojo kodekso 25 str. 3 d., 119 str. 2 d. ) pareikšti dviem Lietuvos Respublikos piliečiams A. P. ir D. B. Ikiteisminis tyrimas dėl galimo šnipinėjimo buvo pradėtas iš Valstybės saugumo departamento gavus Žvalgybos įstatyme numatytomis priemonėmis surinktą medžiagą. Itin sudėtingą ir didelės apimties ikiteisminį tyrimą atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, o tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai. Bendromis Valstybės saugumo departamento, Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų ir Generalinės prokuratūros prokurorų pastangomis buvo išaiškintas šis Lietuvos valstybės saugumui pavojingas sunkus nusikaltimas.

2020-03-03

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Egidijus Kerys surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl prekybos žmonėmis. Šia nusikalstama veika kaltinami 5 vyrai, iš kurių vienas taip pat įtariamas ir vaiko pirkimu ar pardavimu. Šeštajam nusikaltėliui pateikti kaltinimai dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo ir pasipriešinimo policijos pareigūnams.

2020-03-03

Panevėžio apygardos prokuratūroje šiandien pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto medžiojimo, kai padaryta didelė žala saugomų gyvūnų rūšiai (Baudžiamojo kodekso 272 str. 3 d). Į prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl medžioklės metu nušautos jauniklį vedžiojusios stumbrės praėjusią savaitę kreipėsi Aplinkos apsaugos departamento atstovai.

2020-03-02
Į sąrašą

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2020 m. balandžio
P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3